SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MIKOŁAJA REJA
w REJOWCU FABRYCZNYM

ADRES SZKOŁY

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Reja

ul. Lubelska 18

22-170 Rejowiec Fabryczny

NIEZBĘDNIK

- kalendarz roku szkolnego

- dzwonki

- plan lekcji

 

- blog matematyczny

- blog SKO

BIP

Jak dzieci Zimę żegnały, a Wiosnę witały!

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Kalendarzowa wiosna rozpoczyna się 21 marca. W naszej szkole pożegnanie z zimą  i powitanie wiosny odbyło się we środę 21.03.2018r. Uczniowie klas I b i II wraz z wychowawcami- p. Agatą Nieściór i p. Renatą Kolasą zebrali się przed budynkiem szkoły skąd z Marzannami- słomianymi kukłami, wykonanymi na lekcjach i w domu przez uczniów, z głośnym pohukiwaniem na zimę i  okrzykami wzywającymi wiosnę przeszli na szkolny skwerek, gdzie rozpoczęło się  uroczyste powitanie wiosny. Było bardzo wesoło. Wrzucili Marzannę- zimową pannę w palące się ognisko. Oberwało się jej na koniec gałkami, ognisko trzeba przecież zagasić!

Nagły atak zimy w połowie marca przypomniał małym ekologom, że należy pomóc ptakom i tym, które u nas zimowały i tym, które już przyleciały. Przyniesioną karmę wsypały do karmników przed szkołą. Wielu uczniów obiecało dokarmiać ptaki w przydomowych karmnikach.

Był to bardzo radosny dzień. Dzieci powróciły do swoich klas z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawitała tak upragniona wiosna.

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca w naszej szkole obchodzony był pierwszy Dzień Wiosny; jak co roku pod hasłem zdrowego stylu życia jako kontynuacji programu Zielona Aleja (inspirowanego programem SANEPIDu „Trzymaj Formę”) . Celem akcji było propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, zachęcanie do zdrowego stylu życia, a także integracja środowiska szkolnego. W bieżącej edycji konkursu, zadaniem każdego zespołu klasowego było przygotowanie zdrowych potraw (sałatek, przekąsek, kanapek, deserów, napojów i innych). Istotna była także prezentacja potraw znajdujących się na danym stoisku klasowym. Dodatkowym elementem rywalizacji było ułożenie przez klasę wiersza na tamat zdrowia.

Jury w składzie: Pani Dyrektor Alicja Dorosz, Pani Wicedyrektor Grażyna Tymiakin, szefowa szkolnej kuchni – pani Marzena Szwed oraz intendent Pani Marianna Błaszczuk, wyłoniło zwycięskie klasy:

I miejsce klasa VI a,

II miejsce klasa VI b,

III miejsce klasa IV b,

gimnazjum i VII klasy:

I miejsce klasa II b,

II miejsce klasa VII b,

III miejsce ex aequo  klasa VII a i II a.

Tego dnia ogłoszono, także wyniki szkolnego Plebiscytu Życzliwości. Była to okazja do refleksji nad tym czym jest zjawisko dyskryminacji i braku tolerancji. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły od dawna czynią starania, aby wprowadzić modę na życzliwość i kulturę osobistą. Jak co roku, społeczność szkolna, doceniła tych, którzy tę właśnie życzliwość światu okazują i po raz kolejny wybrała szkolnego Króla i Królową Życzliwości.

W klasach I-III Szkoły Podstawowej Królową Życzliwości została Lena Pilipczuk, Królem zaś Paweł Klin. W klasach IV – VII Szkoły Podstawowej Królową Życzliwości została Adela Niedziałek, Królem zaś Mateusz Wiewióra. W Gimnazjum zaś Królową Życzliwości została Natalia Więch, Królem zaś Kamil Gierczak.

Ten jakże miły dzień zakończyły klasowe zawody sportowe w grach drużynowych.

Za organizację akcji odpowiedzialni był Samorząd Uczniowski, opiekunowie: p. Marta Stefańska, p. Wojciech Sosnowski, p. Kamila Pilipczuk-Sowińska, p. Renata Świr-Zawadzka, p. Ela Rura, p. Magdalena Komandowska, p. Ewa Troć-Maziarz.

 


Obecnie gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.