SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MIKOŁAJA REJA
w REJOWCU FABRYCZNYM

ADRES SZKOŁY

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Reja

ul. Lubelska 18

22-170 Rejowiec Fabryczny

KONTAKT

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Reja

ul. Lubelska 18

22-170 Rejowiec Fabryczny

tel. 82 5664119

email:
sprejowiecfabr@poczta.onet.pl

 

 

NIEZBĘDNIK

- kalendarz roku szkolnego

- dzwonki

- plan lekcji

 

- blog matematyczny

- blog SKO

BIP

17 września-apel

Wrzesień to miesiąc cudownego babiego lata, dojrzewających kasztanów i spotkań z przyjaciółmi ze szkolnej ławy po wakacyjnej rozłące. Ale był również inny wrzesień… Wrzesień 1939 roku. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym nie zapominają o tych tragicznych wydarzeniach, które stały się udziałem naszych przodków i dnia 18.09.2017 r. zorganizowali uroczysty apel z okazji 78. rocznicy agresji ZSRR na Polskę, który rozpoczęła Pani Dyrektor Alicja Dorosz, wprowadzając poczty sztandarowe, a także powitała Pana Stanisława Bodysa – Burmistrza Miasta Rejowiec Fabryczny i kombatantów  – świadków tamtych okrutnych dni oraz wszystkich gości i zebraną społeczność szkolną.

Uczniowie przedstawili krótki montaż słowno-muzyczny, który był ciekawą lekcją historii przedstawiającą tragiczną sytuację Polaków w czasie II wojny światowej na tzw. Kresach i ich drogę życia naznaczoną cierpieniem i tułaczką oraz łagrami na Syberii.

Uroczystość przygotowali nauczyciele  : p. Żanetta Kiermacz-Modras, p. p. Aneta Podgórniak,  p. Wojciech Modras, p. Marek Pukas, poczty sztandarowe – p. Marek Krzywicki i p. Bartosz Bodys

 


Obecnie gościmy

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.