SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MIKOŁAJA REJA
w REJOWCU FABRYCZNYM

ADRES SZKOŁY

Strona archiwalna

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Reja

ul. Lubelska 18

22-170 Rejowiec Fabryczny

 

KONTAKT

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Reja

ul. Lubelska 18

22-170 Rejowiec Fabryczny

tel. 82 5664119

email:
sprejowiecfabr@poczta.onet.pl

 

 

NIEZBĘDNIK

strefauczniairodzica

- kalendarz roku szkolnego
- dzwonki
- plan lekcji

librus

-dziennik elektroniczny

stolowka

- opłaty
- Regulamin
 

wartozajrzec

- blog matematyczny
- linki dla ciekawskich :) 
z języka angielskiego
- blog SKO

BIP

Projekt

LOWE icon

 

Dzień Kropki

W dniu 15 września 2022r. w Szkole Podstawowej im . Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Głównym celem tego niezwykłego święta było wzbudzenie u dzieci kreatywności i pomysłowości. Wraz z nauczycielami uczniowie podejmowali w tym dniu wiele działań, które prowadziły do odkrywania w sobie ukrytych talentów.

Odbyły się projekcje filmu o małej dziewczynce Vashti, bohaterce książki dla dzieci pt.„Kropka”, której autorem jest Peter H. Reynolds. Podczas zajęć artystycznych uczniowie malowali kolorowe kropki, a na muzyce śpiewali piosenkę o Vashti. Nie zabrakło łamigłówek i zagadek matematycznych, polonistycznych i językowych. Na wszystkich przedmiotach kropka stała się inspiracją i motywem przewodnim zajęć lekcyjnych w tym dniu. Dostrzegaliśmy również kropki tam, gdzie wcześniej nikt ich nie zauważał. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Prace uczniów w wesołym aspekcie kropki ozdobiły szkole korytarze. Uczniowie kreślili również kolorowe koła o większych i mniejszych promieniach, wypisywali na nich swoje talenty i przypinali do Stonogi Talentów, która znajdowała się w korytarzu szkolnym. Te symboliczne papierowe kropki miały przypomnieć wszystkim o talentach jakie mają, o tym, że należy pielęgnować swoje umiejętności i dzielić się nimi z innymi.

Ten dzień był dla wszystkich ciekawym przeżyciem, wspaniałą zabawą, uświadomieniem sobie jakie pokłady talentów i umiejętności w nas drzemią. I jak ważne jest aby je odkrywać i rozwijać. Serdecznie dziękujemy za ten wspaniały dzień.


Obecnie gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.